Home / 13607
Anadolu Lisesi, öğrencileri ilgi ve başarılarına göre yükseköğretim kurumlarına hazırlayan liselerdir. Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrenciler fen bilimleri, Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve yabancı dil alanlarında 4 yıl boyunca öğrenim görürler.
İspat Anadolu lisesinde her öğrenci kendi öğrenme yeteneklerine uygun eğitim alır. 10 yılı aşan eğitim tecrübesi, güçlü ve deneyimli Öğretmen kadrosu ile tüm öğrencilerini istedikleri ve hayal ettikleri sonuçlara ulaştırır.

9. Sınıf Eğitim Programı

9.sınıf hem lise eğitiminin ilk yılı olması hem de TYT sınavının neredeyse tamamının 9.sınıf müfredatından oluşması sebebiyle çok önemli bir yıldır. Önceliklerimiz içinde olan yabancı dil eğitimi 9 ve 10.sınıfta yoğun bir şekilde alanında uzman öğretmenlerle verilir. Ayrıca spor, görsel sanatlar, müzik, satranç ve akıl oyunları ile de kişisel gelişimlerine katkı sağlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında ayda bir yapılan deneme sınavı uygulanır.

10. Sınıf Eğitim Programı

10.sınıf ise özellikle AYT sınav konularının başladığı bir yıldır. Bu sebeple MEB müfredatında olan konular tamamıyla işlenirken bir yandan da üniversite hazırlık programına temel oluşturulur. Önceliklerimiz içinde olan yabancı dil eğitimi 9 ve 10.sınıfta yoğun bir şekilde alanında uzman öğretmenlerle verilir. Ayrıca spor, görsel sanatlar, müzik, satranç ve akıl oyunları ile de kişisel gelişimlerine katkı sağlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında ayda bir yapılan deneme sınavı uygulanır.

11. Sınıf Eğitim Programı

11. sınıf öğrencilerimize ilk dönem MEB programı uygulanırken 2. Dönem sosyal gelişimlerini destekleyen ders sayıları azaltılarak TYT dersleri dahil edilir. Haziran ayı sonunda matematik ve Türkçe kampı, ağustos ayının ortasında ise tüm derslerden hızlandırma programı dediğimiz üniversite hazırlık programı uygulanmaya başlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında iki hafta da bir deneme sınavı uygulanır.

12. Sınıf Eğitim Programı

12. sınıflarda yılın tamamında üniversite sınavına hazırlık dersleri yapılır. Bu sebeple ingilizce, beden eğitimi, müzik gibi dersler yerine yoğun olarak matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe gibi dersler işlenir. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında her hafta TYT ve AYT sınavları uygulanır.

Yükseköğretime Hazır Bireyler Yetiştiriyoruz!