Fen Lisesi

Home / Fen Lisesi
Fen liseleri, fen ve matematik alanlarında yetenekleri yüksek ve ilgisi olan tüm öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar.
İspat Fen Lisesi, öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlar.Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirir. Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlar.

9. Sınıf Eğitim Programı

9.sınıf hem lise eğitiminin ilk yılı olması hem de TYT sınavının neredeyse tamamının 9.sınıf müfredatından oluşması sebebiyle çok önemli bir yıldır. Önceliklerimiz içinde olan yabancı dil eğitimi 9 ve 10.sınıfta yoğun bir şekilde alanında uzman öğretmenlerle verilir. Ayrıca spor, görsel sanatlar, müzik, satranç ve akıl oyunları ile de kişisel gelişimlerine katkı sağlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında ayda bir yapılan deneme sınavı uygulanır.

10. Sınıf Eğitim Programı

10.sınıf ise özellikle AYT sınav konularının başladığı bir yıldır. Bu sebeple MEB müfredatında olan konular tamamıyla işlenirken bir yandan da üniversite hazırlık programına temel oluşturulur. Önceliklerimiz içinde olan yabancı dil eğitimi 9 ve 10.sınıfta yoğun bir şekilde alanında uzman öğretmenlerle verilir. Ayrıca spor, görsel sanatlar, müzik, satranç ve akıl oyunları ile de kişisel gelişimlerine katkı sağlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında ayda bir yapılan deneme sınavı uygulanır.

11. Sınıf Eğitim Programı

11. sınıf öğrencilerimize ilk dönem MEB programı uygulanırken 2. Dönem sosyal gelişimlerini destekleyen ders sayıları azaltılarak TYT dersleri dahil edilir. Haziran ayı sonunda matematik ve Türkçe kampı, ağustos ayının ortasında ise tüm derslerden hızlandırma programı dediğimiz üniversite hazırlık programı uygulanmaya başlanır. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında iki hafta da bir deneme sınavı uygulanır.

12. Sınıf Eğitim Programı

12. sınıflarda yılın tamamında üniversite sınavına hazırlık dersleri yapılır. Bu sebeple ingilizce, beden eğitimi, müzik gibi dersler yerine yoğun olarak matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe gibi dersler işlenir. Ayrıca konu tarama sınavlarının dışında her hafta TYT ve AYT sınavları uygulanır.

Yükseköğretime Hazır Bireyler Yetiştiriyoruz!